Zaručené triky, ktoré Vám pomôžu ušetriť pri nákupe

Všetci musíme jesť, všetci musím piť a občas sa, pravda, musíme aj obliecť. Ale kde na to zobrať? Je jasné, že bežne nákupy z našich rodinných rozpočtov ukrajujú dosť značnú časť peňazí. Ako si však pomôcť a súčasne nestrádať? Väčšinou do obchodu chodievame po práci, či cez víkendy a veľmi často sme na nákupe hladný, a to je veľkou chybou. Hlad je síce najlepší kuchár, ale zlý radca nakupovač. Keď ste hladní, sami viete, že nakúpite kopu zbytočností, ktoré by ste za iných okolností nekúpili miglior tagliasiepi elettrico. Zbytočností v chladničke, zbytočnosti v špajzy a prázdno v peňaženke. Takže hlavná rada na začiatok pred nákupom sa najedzte a kúpite menej zbytočností, ktoré potom nemusíte po záruke vyhadzovať.

Napíšte si zoznam. Je pravda, že ja som to robila nerada, ale už si pomaly zvykám. Ak idem v obchode podľa zoznamu nielen, že šetrím čas, ale určite aj peniaze, Ak sa držíte zoznamu nakúpite potraviny, ktoré ste si naplánovali na prípadne varenie a neprepcháte si byt zbytočnosťami. Nakupujte tovar v akcii. Samozrejme nenechajte sa strhnúť akciami a vecami, ktoré nepotrebujete, držte sa Vášho zoznamu, a ak sa Vám podarí, že je tovar práve zlacnený, je to Vaša výhoda. Zbavte sa potreby kupovať si zbytočné malinovky a sladké vody. Okrem toho, že sa nezdravé, sú aj drahé a uvidíte, ako pekne sa dá ušetriť ak ich prestanete kupovať. Nakupujte sezónnu zeleninu a ovocie. V čase keď je sezóna napríklad na jablká, bývajú lacnejšie a rovnako je to so všetkou zeleninou a ovocím. Znovu okrem toho, že ušetrite, aj žijete zdravšie a lepšie si aj pochutíte. Ovocie ako aj zelenina práve dopestovaná chutí určite viac.

Nebojte sa ani produktov, ktoré sú na prvý pohľad drahšie. Jedná sa napríklad o mäsové výrobky, paštéty, či párky. Dôležitý je v tomto prípade podiel mäsa, nielen jeho cena. Ak si trebárs kúpite síce lacnejší produkt, ale s menším obsahom mäsa, zjete ho oveľa viac a tým pádom ho aj oveľa viac kusov potrebujete a nakoniec ste vôbec neušetrili. Rovnaký princíp dodržujte aj pri mliečnych výrobkoch. Maslo, syry, jogurty alebo smotany treba nakupovať tiež podľa mliečneho obsahu v nich, nie len podľa prípadnej nízkej ceny. Okrem roho, že to blahodarne pôsobí aj na Vaše zdravie, ozdraví Vám to peňaženku. A to predsa chceme žiť zdravo, relatívne lacno a tiež chutne. Všimli ste si tiež, že v obchodoch sú veci, ktoré chce predajca predať takmer presne vo výške Vašich očí? Radím Vám preto, aby ste sa porozhliadali po regáloch, či sa Vám predsa len nezapáči niečo viac. Kúpte si látkové tašky a prestanete používať jednorazové igelitové, a uvidíte ako pekne sa dá ušetriť ak si nákup odnesiete v svojich taškách. A čo je tiež dôležité okrem financi, šetríte naši krajinu. Nákupných trikov a metód je zaručene viac a verím, že si nájdete aj svoje triky, ktoré Vám rozpočet ochránia od neprimeraných zásahov. Obchodníci majú svoje triky na zlákanie nakupujúcich, ale aj nakupujúci po dlhých rokoch získali svoje zbytočné návyky, ktoré treba odstrániť. Naučiť sa šetrne nakupovať však nič nestojí a treba naozaj len začať (decespugliatoretop.com).