Nákupy v Anglicku

Otvorené sprístupnené hranice, otvorili a sprístupnili zahraničnú módu a zahraničné obchody. A povedzme si otvorene, vôbec cestovať do zahraničia dnes nie je nedostupné a už vonkoncom nie je tak nákladné, ako tomu bolo v minulosti. Letenky sa dajú získať za celkom lákavé ceny a to isté platí aj o kurze libry, ktorý je tiež priaznivý. A tak už nám nič nebráni ísť nakupovať do Londýna. Je celkom známe, že v Londýne sa dá nakúpiť lacno a kvalitne. My Vám v dnešnom článku prinášame zopár typov, kde a ako sa v Londýne dajú uloviť čo najlepšie kúsky či už v podobe oblečenia alebo suvenírov (elegir plancha del pelo útil).

Tí čo poznajú Londýn vedia, že úžasne sa dá nakúpiť v outlet centrách. Ak chcete nakúpiť ešte lacnejšie je super navštíviť takéto outlet centrá v období mimosezónnych výpredajov. Je tu možnosť nakúpiť až s 80% zľavou. Týka sa to najmä nákupov oblečenia. Obchodné reťazce v Anglicku často ponúkajú lákavé zľavy, ktorým nejeden smrteľník nedokáže len tak ľahko odolať. V metropole Anglicka sa naviac pravidelne usporadúvajú módne veľtrhy s módnymi novinkami. Nákupne maniačky sledujúce súčasne módne trendy si tu prídu na svoje. Skvelé sú takzvané shopping villages alebo pre tuzemských obyvateľov nákupné dedinky. V designer outlets zase narazíte na úžasné trendy kúsky od anglických, ale aj svetových návrhárov za prijateľné ceny.

Ďalšou zaujímavou skupinou obchodov s oblečením sú secondhandy. Ich milovníci budú v Londýne doslova vo svojom živle. Anglicko je plné obchodov s módou z druhej ruky, ktorú veľmi radi navštevujú práve tu žijúci ľudia. Skutočnú módu hľadajte v obchodoch s názvom vintage fashion. Z obchodov sú známe predovšetkým značky Brent Gross alebo One of a Kind na ulici Portobello Road. Mnoho obchodov ponúka nielen skvelé sezónne zľavy, ale ponúkajú aj zľavy a akcie prebiehajúce po celý rok. Módu pre každý deň môžete nájsť tiež v CM Store, alebo Pineapple.

Anglicko samozrejme ponúka okrem módy mnoho ďalších zaujímavosti, pre ktoré sa oplatí túto krajinu navštíviť. Keď už z nejakej Vašej osobnej pohnútky Londýn navštívite, nezabudnite priniesť si aj suveníry. Aj tu Vám prinášame zopár tipov a rád na to, kde si zaobstaráte tie, ktorú najviac vystihujú túto skvelú krajinu. Napríklad kníhkupectvá sú tiež v Anglicku celkom známe. Napríklad také kníhkupectvo Helter Skelter sa zameriava na knihy o populárnej hudbe, takže niečo pre fanúšikov hudby a kníh v jednom. Pre kuchárky a kuchárov je tu možnosť navštíviť kníhkupectvo Books for Cooks a zaobstarať si nejaký ten úlovok v podobe kuchárskej knihy s množstvom zaujímavých receptov rizador de pelo automatico. Ale samozrejme existuje tu aj možnosť pre aktívnych cestovateľov, ak si chcete zaobstarať napríklad cestopisy, mapy, atlasy a podobné veci, všetko nájdete v Travel Bookshop. Ak už síce budete sýty a plný informácii, ale mlsný po pochúťkach určite navštívte International Cheese Centre. Pre milovníkov čokolády je tu existencia čokoládovne Rococo skvelým cieľom pre výlet. Každému kto pozná Anglicko je jasné, že ak ho navštívi, musí si určite zaobstarať anglický čaj, ktorým sú v Londýne preslávení. Najlepší čaj v Anglicku kúpite v The Tea House. Určite neváhajte a vyrazte na cestovnú a nákupnú mániu do Londýna a Anglicka, a neoľutujete.