Kúpiť alebo radšej požičať si spoločenské šaty

V poslednom čase akoby sa vrece roztrhalo so svadbami. Teda aspoň v mojom okolí. V súčasnosti sa však dá povedať, že trh ponúka nespočetné veľké množstvo možností. Tomu, aby ste si vybrali to, čo Vám skutočne svedčí praje isto dnešná móda ako aj dostupný trh. V dnešnom článku sa však chceme venovať najmä výhodám a nevýhodám požičiavania si spoločenské oblečenia. Ja osobne za najväčšiu výhodu požičiavania šiat považujem to, že si človek môžu požičať aj zdanlivo nedostupné šaty, hlavne teda čo sa ceny šiat týka. Aby som uviedla konkrétny príklad, hodnota šiat je povedzme 500 eur a vy si tieto šaty môžete požičať za 100eur (miglior idropulsore).

Požičiavanie šiat je v kurze najmä čo sa týka stužkovej slávnosti. Je to celkom pochopiteľné, nakoľko je veľmi pravdepodobné, že dievčatá vo veku 18 rokov nemajú doma vo svojich šatníkoch spoločenské róby. Povedzme si, že ozajstná spoločenská róba je naozaj niekedy cenovo veľmi premrštená a práve preto sa dievčatám, alebo hlavne ich rodičom oplatí šaty jednorazovo požičať. Vedzte, že je veľmi málo pravdepodobné, že spoločenské šaty zo stužkovej budete v najbližších dňoch potrebovať. A v čase, keď ich náhodou budete potrebovať znova, napríklad na ples už budú patriť k nemoderným kúskom. Inak to, ale napríklad dnes vnímame v rámci návštevy už vyššie spomínanej svadby. Na svadobnú hostinu a obrad sa už dnes veľmi neobľubuje nosiť spoločenské róby, práve naopak nosia sa skôr kokteilové a jednoduchšie spoločenské šaty. A ak sa orientujete ako tak v cenách je Vám jasné, že takéto šaty sú už cenovo dostupnejšie a preto je lepšie ak si ich zadovážite skôr kúpou ako požičaním. Požičať si kokteilové spoločenské šaty je ekonomickejšie nakoľko ich na rozdiel od róby, môžete zaiste použiť viackrát.

Napríklad aj na bežne nosenie a pohovory v prípade ak sa bude jednať o malé čierne šaty. Samozrejme nik Vám nebráni požičať si aj takýto typ šiat. Z mojej skúsenosti viem povedať, že na požičovniach sa mi viac pozdávala odbornosť zamestnancov. V predajni so spoločenským oblečením sa mi zväčša nedostane toľko rád, ako sa mi dostalo v požičovni spoločenských šiat. Požičiavanie je ale aj veľmi fajn napríklad pre mužov, ktorý bežne v práci nenosia obleky, takže vedia, že ak by si aj nejaký oblek zadovážili mali by ho zbytočne zavesení vo svojej skrini. Tiež je veľmi pravdepodobne, že ak obleky nenosíte nie ste celkom zorientovaný v tom čo Vám skutočne svedčí a rovnako tak neviete čo je súčasným módnym trendom. V požičovniach s oblekmi si podľa môjho názoru môžete vyskúšať o niečo viac možných typov oblekov, smokingov, ale aj frakov. Na proti tomu sú mnohé obchody najmä čo sa pánskej módy týka v ponuke oveľa skromnejšie. Niekomu by sa ale samozrejme cena za jednorazové využite mohla zdať privysoká. A ak napríklad nepatríte k ľuďom, ktorý si nepotrpia na pravidlo každá akcia, iné oblečenie, zaiste sa Vám oplatí oblek skôr zakúpiť. Ešte lepšie je ak napríklad patríte k mužom, ktorý sa skôr prikláňajú ku klasickej móde a nepodliehate módnym výstrelkom, vtedy je pravdepodobné, že oblek, ktorý si zakúpite z módy tak skoro nevyjde (clorexidina colluttorio).