Kúpa zimnej dovolenky

Pomaly, ale iste sa z jesenného obdobia presúvame do obdobia zimného. A zima, rovnako ako leto je často pre mnohých z nás obdobím kedy máme naplánované v práci viac dní voľna po sebe a to najmä z dôvodu Vianočných sviatkov. Niektoré rodiny sú viacmennej konzervatívne a svoje sviatky strávia v kruhu rodiny, či už na vlastnej chate alebo vo vlastnej domácnosti. Dnes sa však budeme venovať typu zimných dovoleniek strávených nie tak celkom konzervatívne a nie tak celkom v zime. Ja sa napríklad musím priznať, že nepatrím k ľuďom, ktorý obľubujú zimu. Takže ak potrebujete tráviť dovolenku v trópoch absolútne to chápem tagliasiepi elettrico prezzi.

Je však zrejme, že nie každý si niečo podobné môže dovoliť. Dnes si povieme koľko by takáto dovolenka stála a či je možné, že by sa na takýto typ zájazdu dostal aj taký obyčajný bežný smrteľník ako som napríklad ja. Medzi populárne destinácie navštevované Slovákmi v zime patrí napríklad Dubaj, alebo lepšie povedané Arabské emiráty, Karibik, Maldivy, či tiež Kuba. Ceny zájazdov do takýchto destinácii sa pohybujú v priemere okolo 1300 eur na osobu na 7 nocí. Samozrejme nájdu sa aj ďaleko drahšie pobytové zájazdy a nájdu sa aj lacnejšie. Ak sú lacnejšie zväčša sa jedná o dovolenku, ktorá je ponúkaná bez stravy, alebo sa jedná o kratšie ako 7 dňové pobytové zájazdy. Za niečo medzitým môžeme považovať dovolenku s polpenziou. Jej cena, ale nezvykne byť výrazné znížená naproti dovolenke s plnou penziou. Je však otázne a na zváženie, či človek chce absolvovať Vianočné sviatky napríklad so suchou stravou, alebo či sa mu v skutočnosti oplatí letieť niekoľko hodín kvôli trojdňovému pobytu.

V skutočnosti je teda skôr otázne, či sa dá nejakým zvláštnym spôsobom ušetriť. Napríklad existuje tu možnosť zakúpiť si dovolenku last minute. Teda dovolenku na poslednú chvíľu. Avšak počas Vianočných sviatkov je skôr nepravdepodobné, najmä pre rodinu s deťmi, že by sa jej skutočnosť takto rýchlo ušitej dovolenky páčila. Ak ste jednotlivci, alebo pár mohlo by byť pre Vás celkom romantické zakúpiť si exotický letný zájazd v zime a stráviť Vianoce v teple. Okrem last minute je tu ešte možnosť zakúpiť zvlášť letenku a zvlášť si zohnať ubytovanie. Aj takýmto spôsobom dokážete ušetriť nemalé peniaze. V takom to prípade je ale lepšie ak ovládate jazyk, teda minimálne anglický. Dovolenka v trópoch má určite niečo do seba decespugliatore multifunzione. Za iste sa vyhnete stereotypu ako aj zhonu s predvianočnej prípravy. Je však otázne či by Vám práve všetko okolo Vianoc nechýbalo. Ako som už vyššie spomínala je pravda, že mam rada, alebo radšej teplo ako zimu. Ale Vianoce také aké ich poznám a zažívam ich mám aj rada. Takže ak by som si ja napríklad mala zakúpiť Vianočnú dovolenku, určite by to bolo medzi sviatkami, resp. po štedrej večeri. Mám rada Vianočný stromček, vyprážanú rybu a majonézový šalát. Ale nakoľko som po dôkladnom prieskumu exotických dovoleniek v zime, zistila, že na ňu jednoducho nemám, vôbec sa nemusím trápiť otázkou, že by všetko to čo mám spojené s Vianocami chýbalo. Ale teda nenahnevám sa, ak by ste sa niekto rozhodli mi takýto pobyt pod stromček zakúpiť.