Kúpa Last minute dovolenky

Last minute dovolenka, alebo aj dovolenka na poslednú chvíľu je pre mnohých ľudí najčastejší spôsob kúpi dovolenky v lete. Ešte to nie je tak dávno čo ľudia na Slovensku takýto spôsob cestovania nepoznali a hlavne nevyužívali. V čom vlastne spočíva last minute dovolenka? Jedná sa vlastne o typ zájazdu, kedy si človek na poslednú chvíľu zaplatí zájazd, na ktorý ide v priebehu zopár dní od zakúpenia. Existujú aj typy zájazdov, ktoré si zakúpite a ešte v ten deň letíte. Takéto typy výletov a dovoleniek využívajú najmä jednotlivci, alebo páry miglior colluttorio.

Najmä z toho dôvodu, že pre last minute dovolenku je typické, že je skôr nevhodná pre väčšie skupiny a rodiny. A to z dôvodu menšieho počtu prípadných leteniek, či možností ubytovania. V takýchto prípadoch kedy Vás cestuje väčšia skupina ľudí, alebo rodina s deťmi, či viac rodín s deťmi je pre vás lepšie, ak si zájazd vyberáte z ponúk v predstihu alebo v podobe first minute dovoleniek. Vtedy máte na výber viac možností ubytovania a nemusíte sa obávať, že nedostanete letenku. Pretože pri last minute dovolenkách sa občas stáva, že na Vami vybraný termín nezostalo dostatočné množstvo leteniek. Ak ste sa rozhodli pre dovolenku na poslednú chvíľu nemusíte sa obávať, že by sa jednalo o zájazdy, ktoré by nejak poľavili čo sa týka kvality a štandardov jednotlivých hotelov. Dovolenky last mintute ponúkajú cestovné kancelárie so zľavou, pretože je im lepšie, ak ich predajú za nejakú cenu, ako keď ich nepredajú vôbec. Avšak nie je to vždy prípad každej cestovnej kancelárie.

Aj keď na trhu existujú niektoré cestovné kancelárie, ktoré predávajú zájazdy s nižším hodnotením od klientov a ak patríte k náročným klientom treba si dať určite pozor na výber a čítať si recenzie. Pozor však na súčasný trend a politiku cestovných kancelárii, ktoré len umelo navyšujú ceny dovoleniek pre psychologický efekt zľavy. A teda aby mal človek pocti, že si zakúpený zájazd na poslednú chvíľu zaplatí oveľa menej akoby zaňho platil v zime. Nebojte sa overovať si cenu zájazdov priebežne už od zimy. Kedysi totiž to existoval trend, že sa cestovné kancelárie napríklad rozhodli predať zájazd pod cenu len z dôvodu neprepadnutia zájazdu aj pod cenu. V takomto prípade bola cena dovolenky zverejnená len niekoľko dní pred reálnym odletom. Dnes cestovné kancelárie informujú o cene zájazdu last minute už v mesačnom predstihu. V súčasnosti najmä pre destinácie ako je ale napr. Egypt a Tunis sa môžu a aj sa to deje najčastejšie ceny pred skutočným odletom naozaj rapídne každým dňom klesať idropulsore per uso domestico.

Je však v takomto prípade otázne nakoľko sa odporúča Egypt navštevovať aj s deťmi? Podľa všeobecných hygienických nariadení je lepšie ak Egypt navštívite až s deťmi staršími ako 8 rokov. Na zájazde last minute považujeme za najväčšiu nevýhodu najmä časovú tieseň. Ak nemáte možnosť zobrať si dovolenku, alebo nepatríte zrovna k spontánnym ľuďom, ktorý si veci nepotrebujú dopredu naplánovať, takýto typ dovolenky na poslednú chvíľu určite nie je pre Vás. A nezabudnime na to, že last minute dovolenku musí človek zaplatiť na mieste často v hotovosti a plnú sumu za zájazd. Čo tiež nie je pre každého.