Kaufland

Kaufland je nemecký reťazec hypermarketov, ktorý je súčasťou skupiny Schwarz Gruppe, ktorá vlastní aj spoločnosti Lidl a Handelshof. Otvorila svoj prvý obchod v roku 1984 v Neckarsulme a rýchlo sa rozšírila, aby sa stala lídrom v tom, čo bolo predtým známe ako západné Nemecko. Tento reťazec prevádzkuje viac ako 1000 obchodov v Nemecku, Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, Rumunsku, Bulharsku a Chorvátsku. Kaufland plánuje otvoriť obchody v Austrálii, Moldavsku či Slovinsku, cómo elegir el mejor deshumidificador.

História spoločnosti Kaufland sa začala, keď Joseph Schwarz ako akcionár vstúpil do spoločnosti Südfrüchte Großhandlung Lidl & Co. v Heilbronne v roku 1930, ktorý bol potom premenovaný na spoločnosť Lidl & Schwarz KG. V nasledujúcich rokoch bolo cieľom spoločnosti rozšíriť svoj sortiment a stať sa veľkoobchodom s potravinami. Po druhej svetovej vojne bola spoločnosť prestavaná: v roku 1954 vstúpila do reťazca A&O. Spoločnosť Handels- und Fruchthof Heilbronn GmbH otvorila v severnom Württembersku prvý regionálny sklad. V roku 1964 spoločnosť rozšírila svoj sortiment o otvorenie mäsového oddelenia. V roku 1968 bol v meste Backnang otvorený prvý obchod Handelshof a v roku 1977 na tom istom mieste bol založený hypermarket s rovnakým názvom. Po smrti Josepha Schwarza v roku 1977 prevzal riadenie spoločnosti jeho syn Dieter Schwarz. V roku 1984 bol otvorený prvý hypermarket Kaufland v meste Neckarsulm, ktoré je sídlom ústredia spoločnosti od roku 1972.

Po zjednotení Nemecka sa reťazec Kaufland rozšíril do východonemeckých štátov a otvoril početné obchody. Prvý východonemecký obchod Kaufland bol otvorený v Meissene v roku 1990, prvý Kaufmarkt SB Warenhaus bol otvorený v roku 1994 v meste Zwickau. Prvý obchodný dom mimo Nemecka bol otvorený v roku 1998 v Ostrave v Českej republike. V nasledujúcich rokoch spoločnosť založila pobočky na Slovensku (od roku 2000), Chorvátsku (2001), Poľsku (2001), Rumunsku (2005) a Bulharsku (2006).

V rokoch 2006 a 2007 nasledovali ďalšie otvorenia obchodov v Nemecku a Kaufland tiež prevzal podiel konkurentov. Vo februári 2009 spoločnosť tvrdila, že v Nemecku má 73 000 zamestnancov. V decembri 2009 spoločnosť Kaufland oznámila výstavbu nového podniku na spracovanie mäsa v meste Heiligenstadt v Durínsku v celkovej výške investícií 85 miliónov EUR do roku 2013. Zhruba 400 miestnych zamestnancov potom dodá 45 000 ton mäsa ročne približne 600 obchodným spoločnostiam (http://www.expertosaereos.com/purificador-de-aire/).

V januári 2010 bolo oznámené, že spoločnosť Karl Lupus GmbH & Co. KG bol schválený autoritami predaj 12 obchodov Handels-Betriebe GmbH & Co. KG Rhein-Neckar a Food & Carry-Markt Lupus Food Servis s 1 400 zamestnancami Kauflandu. Dňa 1. januára 2010 skupina Kaufland kúpila všetkých päť obchodov v meste Schillinger, Geislingen, Tempe, Neu-Ulm, Schwäbisch Gmünd a všetky obchody Neu-Ulm boli do tej doby premenené na značku Kaufland. Miestna Schleckerland bola zatvorená, pretože Kaufland bol už prítomný v Neu-Ulm. Od roku 2011 budú všetky obchody Handelshof postupne prevedené na značku Kaufland a budú čiastočne prebudované a rozšírené. Kaufland Stiftung & Co. KG je súčasťou komplexnej firemnej štruktúry spoločnosti Schwarz-Beteiligungs-GmbH, ktorá je 99,9% vo vlastníctve Dieter Schwarz a Dieter Schwarz Stiftung GmbH. Medzi rôznymi dcérskymi spoločnosťami patrí aj spoločnosť Schwarz-Property Management GmbH & Co. KG, ktorá reguluje vlastníctvo hypermarketov a majetok na nákup pozemkov ako prevádzkovateľ samoobslužných trhov.