Čo kúpiť ockovi pod stromček

Ockovia sú často veľmi osobitná kapitola, aspoň čo sa darčekov týka, a keďže Vianoce už klopú na dvere, rozhodli sme sa Vám trochu pri výbere poradiť a pomôcť. Z mojej skúsenosti je mama tá čo po ničom netúži, s otcami je to väčšinou jednoduchšie, aspoň v tomto smere. Ak Vám teda môžeme poradiť zamerajte sa pri výbere darčeka na záľuby. Ak Váš otec napríklad miluje motokáry máte vystarené, môžete mu kúpiť poukaz na jazdy, ak miluje futbal môžete mu kúpiť permanentku na zápasy, ak ho rád hráva môžete mu trebárs kúpiť loptu. Ak ste však cenovo obmedzený a Váš rozpočet Vás nepusti kúpte ponožky, alebo trenky. Síce to extrémne nepoteší, ale zase povedzme si na rovinu, otcovia sú na to zvyknutý. Rovnako sú zvyknutý na parfumy a vody po holení, tie už by ich mali potešiť trošku viac. Ženy obľubujú šperky, muži zase hodinky. Teda aspoň väčšina. Takže by ste sa nemuseli vôbec báť a kúpte svojmu oteckovi hodiny, ak sa viete trafiť do jeho vkusu. Ak sa do vkusu neviete trafiť radíme Vám kupujte poukážky. Je to síce menej osobný darček, ale neurazí. Ešte lepšie je ak sú to poukážky na zážitkové atrakcie (cucinando).

Je veľmi pravdepodobné, že svojho otca poznáte a preto viete, či si môžete dovoliť napríklad kúpiť mu nejaký adrenalínový zážitok napríklad v podobe zoskoku z mosta, lietania, skákania s padákom alebo niečo obdobné. Či radšej obľubuje zážitok v podobe masáže, kozmetiky alebo kaderníka. Od adrenalínu, ale prejdime k niečomu viac pokojnejšiemu a hlavne k niečomu na doma. Napríklad mu môžete pod stromček kúpiť knihu, alebo CD, či platňu. Hudba vo všeobecnosti môže byť skvelým darčekom, takže napríklad môžete otcovi kúpiť lístky na koncert jeho obľúbeného interpreta. Možnosti je nemálo. Nakoniec každý z nás môže vyskakovať do výšky nášho príjmu. A preto ak máte na papuče, kúpite papuče a ak máte na to, aby ste zaobstarali otcovi nové auto, kúpite mu nové auto, to je nám všetkým jasné. Ale predsa, keď už Vám dôjdu nápady a vy nebudete vedieť čo, môžete sa napríklad inšpirovať, okrem nášho článku aj na rôznych stránkach ponúkajúcich rôzne predmety. Najmä teda s nejakým vtipným motívom (griglia elettrica).

A teda dúfam, že sa nemýlim ak si myslím, že muži aj keď sú otcovia majú radí vtipné veci a humor. Ak si neviete celkom predstaviť čo mám na mysli, tak to môžu byť rôzne otvárače na fľaše rôznych neprístojných tvarov, alebo zástery na varenie, na ktorých sú vyobrazené mužské vypracované telá, cestovné ploskačky aj s poldecákmi a podobne. V dnešnej dobe sú ale v kurze určite kurzy. Takže nebojte sa kúpiť kurz varenia, kurz lietania, jazykový kurz a lebo kurz šitia. Otcovia, rovnako ako aj mami, ale zvyknú radšej obdarúvať ako dostávať najmä ak sa to týka ich detí. Od kedy som mama je pre mňa ten najväčší dar ak je dieťa spokojné a šťastné. Dúfam a verím, že je to pre každého rodiča rovnaké. To samozrejme neznamená, že sa nemusíte, alebo by ste sa pri výbere darčeka pre svojich rodičov nemali snažiť. Práve naopak, snažte sa byť kreatívny.