Ako ušetriť pri výzdobe Vianoc?

Väčšina z nás si potrpí na krásne, voňavé Vianoce, len niekedy je naozaj nákladné si ich také krásne zaobstarať. Dnes sa Vám pokúsim priblížiť zopár nápadov na výrobu Vianočných ozdôb, ktoré sú pekné, ale súčasné lacné a ich príprava je aj pre menej zručných. Ako prvé si môžete vyrobiť pomarančovú výzdobu s klinčekmi. Na to potrebujeme ozaj len pomaranč a korenie klinčeky. Je už len na Vašej fantázii ako klinčeky vpichujete do pomaranča. Samozrejme je krajšie ak do kôry vpichujeme klinčeky do rovnomerných tvarov, napríklad hviezd. Okrem toho, že to pekne vyzerá, rozvonia Vám to celý byt. Pomaranče možno použiť napríklad aj vysušené. Ak pomaranče nakrájame na plátky a necháme ich zosušiť môžeme ich použiť ako výzdobu na stromček. Okrem vysušených pomarančov môžete na stromček zavesiť aj škoricu, či rovnako vysušené jablká ako pomaranče, a tiež môžete použiť napríklad šišky, orechové škrupinky. Je samozrejme na Vašej fantázii či šišky použijete prírodné alebo si ich zafarbíte. Šišky možno použiť aj do misy na stôl spolu z ihličím. Tiež Vám byt pekne dekorujú aj rozvoňajú (elegir la aspiradora).

Ihličie ako aj imelo je možné zakúpiť v rôznych škôlkach s ihličnými stromami, alebo v kvetinárstve. Ihličie možno len vložiť do vázy. A kam s imelom? No predsa nad vchod. Tradície treba predsa dodržiavať. Pre tých šikovnejších je tu ale možnosť použiť tavnú pištoľ a vyrobiť si adventný veniec, samozrejme nie len za pomoci tavnej pištole. Na adventné vence a ich výrobu potrebujete okrem lepidla napríklad vyššie spomenuté ihličie, sviečky, tiež možno znovu použiť vysušené pomaranče, škoricu, ale aj škrupinky z orechov. Veniec či už adventný alebo závesný možno okrem ihličia vyrobiť aj pomocou šišiek. Na výzdobu možno použiť orechové škrupinky. Možno ich znovu zafarbiť alebo použiť len tak prírodne či už do venca alebo zavesené na stromčeku. Nebojte sa používať papierové ozdoby, respektíve ozdoby vyrobené z bieleho papiera. Veľmi pekné sú perníkové ozdoby. Okrem toho, že voňajú, krásne vyzerajú a ešte lepšie aj chutia. K Vianociam určite neodmysliteľne patria sviečky. Ako podstavce sviečok a svietniky môžete použiť napríklad Vami doma bežne používané poháre na víno, ktoré otočíte. Miesto na sviečku najmä, napríklad čajovú máte v takom to prípade na stonke pohára. Ako svietnik môžete ale použiť aj zaváraninové poháre, ktoré môžete dozdobiť so zmesou, ktorá v konečnom dôsledku bude pôsobiť ako ľad. Zmes je zložená z kryštálového cukru a lepidla Klovatiny (mejor aspirador escoba calidad precio).

Na Vianočný stôl väčšina z nás používa Vianočné servítky. Tieto tiež môžeme použiť na zo aj servítkovú techniku a dnes sa aj veľmi často táto technika skutočne používa. Mne napríklad zostali kamene, ktoré som chcela použiť do kvetináča, ale pomocou servítok a tekutého lepidla či trochu vody kamene obalíme a vytvoríme ďalšiu relatívne lacnú použiteľnú ozdobu. Kúzlo Vianoc prichádza s ozajstným pokojom a kľudom, ktoré často nastane práve v čase spoločných príprav. Len tak, keď si pustíte príjemnú hudbu a trávite chvíle so svojou rodinou. Nič predsa nie je krajšie ako spolupodieľať sa a vyrábať výzdoby spolu v kruhu rodiny. A ešte o voľačo krajšie je ak spolu pečiete. Lebo vtedy môžete aj ochutnávať. Musím priznať, že už sa neviem dočkať.