Ako ušetriť peniaze na energiách

Chcete, aby ste ušetrili peniaze na účte za elektrickú energiu vo vašej domácnosti? Hlavné spotrebiče, ako sú umývačky riadu, sušičky, umývačky riadu, chladničky, mrazničky a rúry predstavujú približne 37% elektriny používanej vo vašej domácnosti. Verte tomu alebo nie, existuje veľa spôsobov, ako ušetriť peniaze za vodné alebo energetické účty, aj keď iba prenajímate! Dokonca aj malé úspory s týmito veľkými spotrebičmi budú na konci dňa vidieť.

Tipy na úsporu elektrickej energie sú všade, ale sú vždy rovnako staré. Nebudeme vám hovoriť, aby ste si na seba hodili sveter alebo vypli svetlá, toto už viete (réparation à domicile).

V tomto článku na tipy na úsporu elektriny a peňazí vám ponúkneme skutočné a použiteľné spôsoby, ako šetriť energiu. To znamená viac peňazí vo vrecku každý mesiac! Ukážeme vám, ako používať svoje hlavné zariadenia spôsobom, ktorý vám ušetrí veľké peniaze. Ak máte pocit, že nemáte kontrolu nad svojimi vodnými, energetickými alebo elektrickými faktúrami, dokonca aj malé zmeny spôsobia, aby ste ušetrili nejaké peniaze. A euro ušetrené za energiu znamená euro, ktoré môžete investovať alebo ušetriť.

Umyte si oblečenie v studenej vode tak často, ako len môžete. Takmer 90% energie, ktorú práčka používa, sa používa na ohrev vody. Po vysušení oblečenia okamžite vyčistite zachytávač vlákien, aby ste znížili spotrebu energie o 30%. Vysušte oblečenie na vzduchu čo najčastejšie. Nielenže vaše oblečenie vydrží dlhšie, ale ušetríte tak elektrinu za sušičku!

Má vaša umývačka riadu režim na úsporu energie? Použite ho. Vyskúšajte funkciu bez tepelného vysušenia na vzduchu alebo len otvorte dvierka na sušenie vzduchu po poslednom plákaní. Znížte počet použitia umývačky riadu a uistite sa, že je plná, keď ju zapnete. Naučili ste sa opláchnuť riad ešte pred tým, než ho dáte do umývačky? Väčšina umývačiek riadu môže čistiť bez premytia, tak si zvoľte toto nastavenie.

Ako ušetriť peniaze na vašu domácnosť pri používaní mrazničky alebo chladničky? Dobrá mraznička môže plne znížiť množstvo elektrickej energie, ktorú používate. Treba si dávať pozor na energetický stupeň úspornosti, ktorý je dnes uvedení na každom domácom spotrebiči. Pre vašu chladničku je dôležité, aby ste ju zbytočne nepreplňovali, pretože to blokuje cirkuláciu vzduchu a spôsobuje, že vaša chladnička potrebuje viac energie na chladenie potravín a nápojov. Naozaj potrebujete starú chladničku v suteréne? Je pravdepodobné, že vás náklady na elektrickú energiu stoja za 150 až 250 eur ročne a viac. Tesnenia v chladničke a mrazničke sa môžu časom vyčerpať.

Vaša rúra je veľká; hriankovač je malý. Použite hriankovač na prípravu jedál, kedykoľvek môžete namiesto rúry a znížite spotrebu elektrickej energie na polovicu. Vyhýbajte sa otváraniu dverí na rúre. Pri každom otvorení dvierok rúry sa stratí až 20% tepla. Keď používate rúru, skúste variť alebo piecť viacero vecí naraz. Nielenže budete mať na dlhšiu dobu pokoj od varenia, ale využijete aj rovnaké množstvo elektriny, ktoré by ste využili len na jedno pečenie alebo varenie v rúre mini perceuse pas cher.

Môžete ľahko ušetriť peniaze a energiu na účte za elektrickú energiu pre domácnosti tým, že tieto tipy použijete. Nie je ťažké tak spraviť, a nebudú vás stáť viac ako pár eur, ak niečo vôbec. Zdieľajte tieto tipy so svojím partnerom, deťmi a priateľmi, aby ste ušetrili peniaze, elektrinu a Matku Zem!