Ako prežiť nákupy vo dvojici?

Ísť nakupovať s partnerom, najmä v záležitostiach, kedy sa máte dohodnúť, je niekedy nesmierne náročné. Napríklad predstavte si, že spolu zariaďujete byt. Áno máte pocit, že je to pekná predstava, až kým si nepredstavíte tie spoločné nákupy. Je jasné, že ak Vám záleží na farbe, jemu na materiály, ak vy chcete rohovú, on chce tri plus dva, ak mu náhodou je jedno akú sedačku vyberiete, tak má nakoniec aj tak nejakú pripomienku v najnehodnejší okamih. Zlatá rada na to, ako toto prežiť neexistuje, existuje len zopár mini rád ako to vydržať a nezblázniť sa meuleuse d angle.

Moja prvá rada znie nechoďte do obchodu, ak nie ste dohodnutý. Skôr ako vstúpite do obchodu predstavte si s partnerom Vaše predstavy (ak už sme hovorili o sedačke, zostaňme pri nej) o výbere sedačky. Skôr ako sa ako tak nedohodnete na kompromise do predajne nevstupujte. Predavačka nie je zvedavá na Vaše hádky, a nemyslite si, že niekoho z Vás poteší ak sa predavač, či predavačka na niekoho stranu prikloní. Nikto z Vás nechce, aby sa do nerozhodnosti o hádkach o výbere nábytku zaplietla žiarlivosť. Čiže ešte raz a zrozumiteľnejšie, do obchodu len s kompromisom.

Rada, avšak pre staršie manželské páry je, skúste zariaďovať zvlášť. Je pravdepodobné, že po rokoch sa Váš vkus prispôsobil vkusu Vášho partnera. Tu sa Však treba dohodnúť, čo kúpi a zariadi kto. Aj to by v niektorých prípadoch mohol byť problém, ale povedzme, že každému prináleží to, čomu sa daný partner lepšie bude rozumieť. Napríklad ak prerábate alebo zariaďujete kuchyňu, jeden z Vás vyberie skrinky, druhý pracovnú dosku, jeden z Vás vyberie podlahu a jeden z Vás zas jedálenský stôl a stoličky. Áno chce to odvahu a nemusí to vôbec skončiť podľa predstáv, ba dokonca môže to skončiť katastrofálne. Ale nakoniec sú to len veci. Ale za to, keď to vyjde sa jednoznačne môžete vyhnúť mnohým zbytočným dohadovaniam o ničom, k ničomu nesmerujúcim. A čo bežné nákupy potravín? Neviem, či to zažívajú všetky páry, je pravdepodobné, že existujú aj také páry, ktoré to zvládajú bravúrne, ale s najväčším predpokladom sa väčšina párov len dohaduje a rozčuľuje. Ale aj tu existuje jedna mini rada. Kto varí nakupuje potraviny na varenie, kto nevarí nakupuje kozmetiku a sladkosti. Stretnete sa až pri pokladni. Okrem toho, že sa nebudete hádať o horčici, ušetríte aj trochu času. Tu však netreba zabúdať na nutnosť mobilného telefónu, v prípade ak sa neviete napríklad nájsť alebo ak si s niečím neviete rady. Nákupy nie sú síce život, ale sú životne dôležité. Lebo napríklad jesť sa musí , a keďže sa musí jesť, musí sa chodiť aj do obchodu. A teda naučiť sa správne nakupovať v páre je životnou cestou, niekedy celoživotnou. Preto sa neobávajte, ak Vám to nevychádza na prvý krát, niekedy ani na tridsiaty. Určite si svoj vlastný systém nájdete, máte na to celý spoločný život, aby ste si svoje nákupy vyšperkovali a nakoniec aj užili. A nezabúdajte ak Vám to spolu proste nejde, tak to spolu proste nerobte. Je omnoho viac vecí a zaručene príjemnejších, ktoré môžete robiť vo dvojici outil pour toute surface en bois.