Ako nakupovať počas výpredajov

Ak sa rozhodnete, že chcete nakupovať na internete, určite chcete nakupovať aj za tie najlepšie ceny. Preto sa porozhliadajte po obchodoch, ktoré práve majú výpredaj alebo rôzne akcie na rozličný tovar. Vždy si naplánujte dostatočne veľa času na nakupovanie a prezeranie stránok, pretože určite nie ste jediným zákazníkom, ktorý sa chystá loviť najlepšie ponuky. Môžete si tak byť istý, že danú ponuku dostatočne preskúmate a nebudete nútený, ju kúpiť len preto, že nemáte čas si prezrieť iné, možno ešte výhodnejšie ponuky.

Aby ste si ulovili tú najlepšiu ponuku je možné, že budete musieť vstať aj skôr. Niektoré online obchody totiž rozposielajú svoje emaily o novinkách skoro ráno, a iní kupujúci Vám môžu vypichnúť tie najlepšie produkty vo Vašej veľkosti alebo cenovej rovine. Zvážte sezónu. Napríklad neskoro na jeseň alebo neskoro v lete je najlepší čas kúpiť plavky. Obchody budú mať veľa produktov, ktoré budú musieť skladovať v zime a zaberajú im priestor. Často budú znižovať ceny takýchto vecí po tom, čo sú najpopulárnejšie Italia.

Zrejme najlepšie nákupné dni roka sú Čierny Piatok alebo Cyber Pondelok. Niekedy nájdete výhodné ponuky aj deň po Vianociach. Ale všeobecne si radšej počkajte na Nový rok. Často budú veci vo výpredaji a počet ľudí bude menej.

Určite si ukladajte kupóny! Poznáte tie malé veci, ktoré prichádzajú poštou, na bezplatnú pizzu alebo kupón so 60% zľavou? Uložte si ich! Ak je to obchod, do ktorého nikdy nechodíte, môžete ich dať iným ľuďom alebo predať ich na rôznych zľavových portáloch či fórach. Tieto kupóny sa po chvíli predajú!

Každý obchod raz za čas bude mať výpredaj. Výpredaj počas pracovných dní, výpredajové dni podľa sezóny, výpredaj skladových zásob alebo len tak výpredaj s 10% zľavou! Niektorí ľudia kupujú oblečenie už len počas výpredajov. Často bude položka v zľave, kde môžete získať úsporu až polovice predajnej ceny. A niekedy si tak môžete kúpiť za cenu jednej položky až 3 či 5 iných.

Taktiež, keď sa nejaká predajňa alebo obchod uzavrie, majú významný výpredaj. Čo je samozrejme skvelá vec! Snažia sa zbaviť sa vecí, ktoré majú, pretože nikto nechce, aby sa museli niekde uskladňovať po tom, ako sa obchod uzavrie. Potom, čo je obchod uzavretý, časť nepredaných vecí skončí zvyčajne na okolitých blších trhoch alebo v obchodoch, ktoré predávajú oblečenie z druhej ruky. Skúste určite navštíviť aj stránky takýchto obchodov online!

Možno si myslíte „Fuj … oblečenie druhej ruky!“ No, nie nevyhnutne. Často obchody majú na sklade veci, ktoré nie sú od ľudí, ale práve od zavretých obchodov či tovar, ktorý bol zhabaný na colnici. Budete prekvapení, veľa vecí na stránkach obchodov z druhej ruky stále má na sebe cenovky umidificatore in Italia 2018!

A na záver, ak sa chystáte ísť na výpredaj do kamennej pobočky obchodnej siete, musíte ísť skoro. Niektoré obchody sú otvorené 24/7, v tom prípade sa Vám neoplatí vstávať skoro ráno, pretože tovar býva naskladnený viackrát za deň. Ak sa predajňa otvára o 5:00, príďte radšej už o 3:00 hodine. Radšej si počkáte pred vchodom nejaký ten čas, ale budete mať isté to, že pôjdete do obchodu medzi prvými a uchmatnete si tak tie najlepšie ponuky.