10 najlepších tipov pre online nakupovanie

Online nakupovanie je pohodlné, často Vám umožňuje nájsť najlepšie ceny a umožňuje Vám vychutnať si doručenie priamo pred dvere. Ale nakupovanie online znamená viac než len získanie najnižšej ceny. Chcete mať istotu, že produkty budú doručené včas, či kvalita je taká, ako ste očakávali. Ďalej chcete, aby tieto položky mali primeranú záruku a možnosť vrátiť produkty alebo získať podporu pri akýchkoľvek otázkach alebo problémoch, ktoré máte.
Preto Vám prinášame nasledujúcich 10 tipov, ako správne nakupovať na internete a vyvarovať sa niektorým chybám, ktoré by Vás neskôr mohli omrzieť.

 • 1. Uistite sa, že používate zabezpečené počítačové prostredie. Ak Váš počítač nie je chránený pred škodlivým softvérom, Vaše finančné informácie a heslá môžu byť odcudzené (a všetko ostatné, čo uložíte na svojom počítači alebo online). Tento koncept je taký zásadný, ale len časť dnešnej populácie primerane chráni počítače – aparato de vapor para limpieza. Používajte zabezpečené pripojenie – skontrolujte, či je zapnutá brána firewall Vášho počítača.
 • 2. Dôvera je kľúčom ku všetkým finančným transakciám. Poznať obchodníka – alebo jeho povesť je veľmi dôležité. Ak už poznáte daný kamenný obchod, nakupovanie cez internetový obchodu je veľmi bezpečné. Ak máte problém, vždy prejdite do miestneho obchodu.
 • 3. Pozrite sa na akékoľvek obchodné ponuky, kupóny alebo diskontné kódy. Použitie kupónu alebo diskontného kódu na Vašu objednávku môže ušetriť značné množstvo za Vaše nákupy alebo náklady na dopravu.
 • 4.  Vyhýbajte sa až príliš dobrým ponukám. Akýkoľvek elektronický obchod, ktorý sľubuje príliš veľa za príliš nízku cenu, je podozrivý. Ak je cena príliš nízka, zvážte, či obchodník prišiel s tovarom legálne, ak naozaj dostanete položky, ktoré ste zaplatili. Alebo či sú položky originálne označené alebo lacné náhrady. Taktiež treba myslieť na to, či bude daná položka fungovať alebo či budete môcť vrátiť poškodený tovar.
 • 5. Ak kupujete darčekovú kartu, uistite sa, že chápete podmienky – ak je darčeková karta pre niekoho iného, ​​uistite sa, že obchod je legitímny, že osoba používa obchod a že nie sú žiadne prekážky, ktoré je treba brať na vedomie.
 • 6. Nepoužívajte elektronický obchod, ktorý vyžaduje viac informácií ako je potrebné na predaj. Očakáva sa, že poskytnete nejaký spôsob platby, poštovú adresu, telefónne číslo a e-mailovú adresu, ale ak obchodník požiada ďalšie informácie, radšej ich nezverejňujte. Nikdy by ste nemali poskytovať informácie o bankovom účte, informácie o sociálnom zabezpečení alebo číslo vodičského preukazu.
 • 7. Potrebujete vytvoriť heslo pre stránku? Vyberte si niečo jedinečné. Často Vás na stránke požiadajú pri zakúpení o vytvorenie účtu s heslom. Zvyčajne sa môžete rozhodnúť, že to nebudete robiť, a pokiaľ nebudete e-obchod používať často, nevytvorte si účet. Ak chcete účet, nezabudnite použiť jedinečné a silné heslo.
 • 8. Je web zabezpečený? Pred zadaním akýchkoľvek informácií o osobných alebo kreditných kartách do nákupných stránok skontrolujte, či webová adresa na stránke začína reťazcom „https:“ a nie „http“. Dodatočné ‘s’ hovorí, že informácie sú šifrované na ochranu Vašich informácií.
 • 9. Použite kreditnú kartu alebo použite dobre rešpektovanú platobnú službu, ako je PayPal. Nepoužívajte debetnú kartu.
  10. Zvážte určenie jednej kreditnej karty, ktorá je určená výhradne na nakupovanie a transakcie online. Týmto spôsobom, ak je karta kompromitovaná, môžete ju rýchlo zablokovať bez toho, aby ste ovplyvnili akýkoľvek iný typ transakcií.